2023. gada janvārī, pēc CoreTrustSeal (CTS) sertifikāta iegūšanas, CLARIN-LV Nacionālā valodu resursu un tehnoloģiju infrastruktūra ieguva CLARIN pētniecības infrstruktūras  CLARIN B centra statusu. CLARIN B centri veido CLARIN pētniecības infrastruktūras mugurkaulu, piedāvājot zinātniekiem ilgtspējīgu piekļuvi valodas resursiem, pakalpojumiem un zināšanām. 

CoreTrustSeal (CTS) Standartu un sertifikācijas padome ir izvērtējusi CLARIN-LV repozitoriju, sertificējot to kā uzticamu datu repozitoriju. CoreTrustSeal (CTS) ir starptautiska nevalstiska bezpeļņas organizācija, kas veicina datu infrastruktūru ilgtspēju un uzticamību. CTS sertifikācija ir priekšnoteikums, lai repozitorijs kļūtu par CLARIN B-centru.

 

Aicinām piedalīties Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas  institūta (LU MII) rīkotajā seminārā. Seminārs notiks ceturtdien, 8. decembrī, plkst. 14.00-16.00 LU MII telpās. Semināram līdz 5. decembrim var reģistrēties šeit.

Seminārā iepazīstināsim ar Mākslīgā intelekta laboratorijas jaunumiem:

  • Līdzsvaroto mūsdienu latviešu valodas tekstu korpusu (LVK 2022),
  • Nacionālo korpusu kolekciju un platformu korpuss.lv
  • latviešu valodas leksisko tīklu (WordNet).

 

 

2022. gada 8. decembrī Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts rīkoja CLARIN-LV praktisko semināru par jaunākajiem Mākslīgā intelekta laboratorijā radītajiem valodas resursiem. Semināra dalībnieki tika iepazīstinātināti ar Līdzsvaroto mūsdienu latviešu valodas tekstu korpusu (LVK 2022), Nacionālo korpusu kolekciju un platformu korpuss.lv, Latviešu valodas leksisko tīklu (WordNet). Semināra materiāli apkopoti šeit

No 10. oktobra līdz 12. oktobrim Prāgā notika gadskārtējā CLARIN konference. Šogad Stīvena Krauvera jaunā pētnieka balva tika piešķirta CLARIN-LV pētniekam Robertam Darģim par ieguldījumu korpuss.lv platformas izveidē un attīstīšanā, un darbu CLARIN Centru komitejā.